OT KOWR Białystok w na targach w Szepietowie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

OT KOWR Białystok w na targach w Szepietowie

Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie w Szepietowie odbyły się 21 i 22 kwietnia br. OT KOWR w Białymstoku przygotował stoisko informacyjne.

Jak co roku, kilkuset wystawców krzewów, drzew ozdobnych i owocowych, nasion cebul i rozsad prezentowało swoją ofertę. Odwiedzający targi mogli zakupić rośliny do swoich ogrodów i sadów czy nawet upiększyć swoje balkony. Targom towarzyszyły wykłady i konferencje. Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład dotyczący zakładania ogrodu terapeutycznego oraz wykład o przydatności ula korpusowego we współczesnej gospodarce pasiecznej. Równocześnie z Wiosennymi Targami Ogrodniczymi i Targami Pszczelarskimi odbyła się Wystawa Królików. Te niezwykle przyjazne i urocze futrzaki wzbudzały największe zainteresowanie wśród najmłodszych zwiedzających.

Na zaproszenie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego udział w Targach wziął OT KOWR w Białystoku, reprezentowany przez Jadwigę Zabielską, dyrektora oraz Henryka Dębowskiego, zastępcę dyrektora. Natomiast pracownicy przygotowali stoisko informacyjne, na którym można było dowiedzieć się o bieżącej działalności KOWR-u. Podczas Targów odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń Zasłużony dla Rolnictwa. W imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyróżnienia te wręczyła Mirosława Jaroszewicz-Łojewska, dyrektor generalna w MRiRW.

Informacje z regionów