OT Białystok na Krajowym Dniu Kukurydzy - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

OT Białystok na Krajowym Dniu Kukurydzy

12 września br. na terenie Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie po raz XX odbyło się największe w regionie wydarzenie poświęcone produkcji kukurydzy. Patronem honorowym Krajowego Dnia Kukurydzy był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Białystoku, na zaproszenie organizatorów, wystawił stoisko, na którym można było uzyskać informacje na tematy związane z obrotem ziemią rolną, dzierżawą gruntów z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz innych mechanizmów realizowanych przez KOWR. Oddział terenowy reprezentował Henryk Dębowski,  Zastępca Dyrektora OT.

Na polach doświadczalnych Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego 20 firm nasiennych prezentowało 122 odmiany kukurydzy. Specjaliści z kraju doradzali rolnikom, jaką odmianę wybrać i jakie zastosować nawożenie, aby uzyskać jak największe plony. Pod namiotami PODR można było wysłuchać ciekawych wykładów na temat prowadzenia upraw kukurydzy, znaczenia jakości nasion, Europejskiego zielonego ładu oraz ochronie kukurydzy przed chwastami, chorobami i szkodnikami, a także o wyzwaniach współczesnych producentów mleka i wykorzystywaniu potencjału europejskiej kukurydzy.

Krajowy Dzień Kukurydzy obfitował w szereg atrakcji i przyciągnął tłumy odwiedzających. Jak co roku największym zainteresowaniem cieszyły się innowacyjne pokazy z udziałem najnowszego sprzętu rolniczego – maszyn i urządzeń do uprawy, zbioru i zagospodarowania kukurydzy.

OT Białystok

Informacje z regionów