Osobnica – XXII Dożynki Województwa Podkarpackiego 2022 - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Osobnica – XXII Dożynki Województwa Podkarpackiego 2022

W dniu 28 sierpnia 2022 roku w Osobnicy odbyły się Dożynki Województwa Podkarpackiego.

Uroczystości rozpoczęła msza święta dziękczynna za zebrane plony, której przewodniczył ks. Jan Wątroba Biskup Diecezji Rzeszowskiej.
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowany był przez Zastępcę Dyrektora Biura Dyrektora Generalnego Hannę Myjak oraz Dyrektora OT KOWR Rzeszów Jerzego Borcza.
W dożynkach uczestniczyli także przedstawiciele władz państwowych i samorządowych różnego szczebla. A samo wydarzenie odbywało się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego.
Tradycja uroczystości dożynkowych sięga bardzo odległych czasów. Jest to święto, podczas którego rolnicy chcą podziękować Bogu za zbiory tegorocznych żniw. Po mszy świętej, uczestnicy dożynek utworzyli długi korowód, w którym wraz z wieńcami udali się na plac pod scenę, na której miał odbyć się obrzęd dożynkowy, w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Jaślanie.
W trakcie wydarzenia odbędą się występy zespołów, zabawy dla dzieci oraz festyn. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Golec uOrkiestra, wcześniej wystąpił Mateusz Mijal z zespołem.

OT Rzeszów

Informacje z regionów