Ósmy Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w powiecie sandomierskim w województwie świętokrzyskim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Ósmy Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w powiecie sandomierskim w województwie świętokrzyskim

W dniu 7 sierpnia 2022 r. na placu Szkoły Podstawowej w Mściowie odbył kolejny Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu sandomierskiego.

W konkursie rywalizowało 12 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu sandomierskiego. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, ponieważ wszystkie dania były bardzo smaczne i starannie przygotowane, wyłoniła jednak zwycięzców:

I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Klimontowianki za Pierś z kaczki pieczona z jabłkami i majerankiem, podana z kopytkami i sałatką z pieczonych buraków

II miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Mściowie za Nadwiślańskie ślimaczki na pierzynce pomidorowej z pajdą wiejskiego chleba pieczonego na liściu chrzanowym

III miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Milczanach za Zupę szczawiową

Nagrody w postaci dyplomów i czeków w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł ufundowane przez KOWR wręczali: poseł na Sejm RP Marek Kwitek, Senator Jarosław Rusiecki, Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Kielcach Jacek Toś oraz Dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa OR w Kielcach Józef Cepil. Nagrody rzeczowe dla laureatek konkursu, ufundowane przez KRUS wręczył Dyrektor KRUS OR w Kielcach Tadeusz Jakubowski. Każde KGW otrzymało także upominki ufundowane przez ARiMR, które wręczył Waldemar Maruszczak kierownik biura powiatowego w Sandomierzu.

Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw i występach lokalnych artystów ludowych.

Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim Kołom gratulujemy i zapraszamy na kolejne eliminacje, tym razem w powiecie opatowskim 14 sierpnia br. w Zochcinku. Zapraszamy!

OT Kielce

Informacje z regionów