Opolski KOWR wspiera inicjatywy zdrowego trybu życia. - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Opolski KOWR wspiera inicjatywy zdrowego trybu życia.

W dniu 19 czerwca br. odbyło się wydarzenie pn.: Slow Fest propagujące zdrowy sposób życia. Organizatorem inicjatywy było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Suchy Bór.

Program inicjatywy Slow Fest propagującej zdrowy sposób życia bogaty był w liczne atrakcje wśród których znalazł się m.in. aktywny marsz po zdrowie;  warsztaty kulinarne, zielarskie, jogi oraz szereg atrakcji dla najmłodszych. Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa brał udział w wydarzeniu poprzez zorganizowanie stoiska Polska smakuje na którym regionalni wytwórcy promowali rodzime specjały zgodnie z ideą #KUPUJŚWIADOMIE, #PRODUKTPOLSKI, #SolidarnizRolnikami.

Na przygotowanych stoiskach nie zabrakło certyfikowanych soków, miodów, znakomitych serów kozich i krowich, świeżej mąki z młyna z trzystuletnimi tradycjami, lawendowych syropów i wielu innych specjałów pochodzących od opolskich producentów.

Odwiedzający stoiska Polska smakuje oprócz możliwości zakupu regionalnych produktów informowani byli o korzyściach płynących z dokonywania świadomych wyborów zakupowych. Podkreślano, iż kupując Produkt Polski mamy pewność, że został on wytworzony na terenie naszego kraju i nie musiał pokonać setek tysięcy kilometrów, aby znaleźć się na naszym stole. Wszystkie oferowane produkty na przygotowanych stoiskach były naturalne, świeże i bardzo szybko znajdywały amatorów dobrej sprawdzonej żywności.

Piękna pogoda, ciekawy program, duża frekwencja uczestników sprawiły, iż wydarzenie zapamiętane zostanie jako bardzo udane, a jakość i walory oferowanych produktów wpłynie na dokonywane codziennie wybory zakupowe.

OT Opole

Informacje z regionów