OnkoRun 2022 – bieg po zdrowie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

OnkoRun 2022 – bieg po zdrowie

24 września br. w malowniczym Supraślu odbyła się IV edycja OnkoRun. Wydarzenie organizowane przez Białostockie Centrum Onkologii oraz działające przy (BCO) Stowarzyszenie do Walki z Rakiem.

W tym roku po raz pierwszy Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Białymstoku dołączył do ekipy OnkoRun. Impreza adresowana była nie tylko do pacjentów onkologicznych, ale także ich rodzin oraz wszystkich lubiących aktywnie spędzać czas. Celem wydarzenia była aktywizacja pacjentów z chorobami nowotworowymi, którzy niejednokrotnie borykają się z pokonywaniem oporów związanych z podjęciem aktywności fizycznej. Dodatkowo, podczas imprezy istniała możliwość bezpośredniej rozmowy z lekarzami BCO, poszerzania wiedzy w zakresie leczenia, rehabilitacji, fizjoterapii, terapii psychologicznej oraz odżywiania.

Na starcie w Supraślu stawiło się kilkaset osób. Team KOWR pokonał dystans 5 km. Dodatkowo zorganizowaliśmy stoisko degustacyjne z polskimi produktami żywnościowymi od lokalnych producentów, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Razem możemy połączyć siły, głośno mówić o tym, że RAK TO NIE WYROK, a jego wczesne wykrycie bardzo często wpływa na całkowite wyleczenie i w wielu przypadkach ratuje życie.

OT Białystok

Informacje z regionów