Olimpiada Wiedzy Rolniczej, Ochrony Środowiska i BHP w Rolnictwie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Olimpiada Wiedzy Rolniczej, Ochrony Środowiska i BHP w Rolnictwie

9 września 2021 r. zakończył się etap wojewódzki „Olimpiady Wiedzy Rolniczej, Ochrony Środowiska i BHP w Rolnictwie” w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie. To już 22 edycja tego wydarzenia.

Olimpiada skierowana jest do osób w wieku 18-35 lat prowadzących lub zamierzających prowadzić samodzielne gospodarstwo rolne na terenie województwa oraz uczniów i studentów warmińsko-mazurskich szkół i uczelni rolniczych. Olimpiada jest idealną okazją do zdobywania wiedzy z zakresu rolnictwa oraz rozwoju wsi. W finale swoje umiejętności zaprezentowali  zwycięzcy eliminacji powiatowych przeprowadzonych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w terminie od 14 czerwca do 16 sierpnia 2021 r.

Młodzi rolnicy wykazali się dużą wiedzą ekonomiczno-rolniczą oraz umiejętnościami gospodarowania w warunkach wolnego rynku. Pozwoli to im w przyszłości odważniej podejmować innowacyjne działania na rzecz bezpieczeństwa w czynnościach gospodarskich, ochrony środowiska naturalnego i produkcji rolnej.

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie wsparł inicjatywę, towarzysząc organizatorom i młodym rolnikom podczas eliminacji powiatowych i wojewódzkich.

W finale Marcin Kazimierczuk, Zastępca Dyrektora KOWR OT w Olsztynie pogratulował wszystkim uczestnikom wykazania się głęboką wiedzą i umiejętnościami, a zwycięzcom wręczył nagrody finansowe w postaci bonów podarunkowych na urządzenia związane z uprawą i bezpieczeństwem  w rolnictwie.

W eliminacjach wojewódzkich zwyciężyli:

I miejsce - Witek Mateusz

II miejsce - Janusz Juniewicz

III miejsce - Natalia Rumian

IV miejsce - Jacek Wieczorek

V miejsce - Andrzej Mikulewicz

VI miejsce - Krzysztof Gostkowski

OT Olsztyn

Informacje z regionów