Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - eliminacje - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - eliminacje

Eliminacje okręgowe XLIII edycji Olimpiady odbyły się 12 kwietnia 2019 r. na terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie pod patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

W tegorocznych eliminacjach okręgowych uczestniczyło 169 uczniów. Jury wyłoniło grupę 29 laureatów, którzy będą reprezentować region Warmii i Mazur podczas ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w okręgu krakowskim. Przedstawiciele OT KOWR w Olsztynie wspólnie z władzami uczelni, województwa oraz instytucjami okołorolniczymi wręczyli zwycięzcom eliminacji okręgowych cenne nagrody. Podczas wydarzenia funkcjonowało stoisko informacyjne KOWR, gdzie pracownicy OT w Olsztynie udzielali informacji i odpowiedzi na pytania dotyczące działań realizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Ministerstwo Środowiska.

Informacje z regionów