Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Etap centralny XXII Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności odbył się od 22 do 24 marca 2018 r. w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie. OT KOWR w Lublinie zorganizował stoisko wystawiennicze pod szyldem ,,Polska Smakuje’’.

Celem Olimpiady było wyłonienie spośród wszystkich uczestników olimpiady najlepszego laureata reprezentującego najwyższy poziom wiedzy o żywieniu i żywności. Do Olimpiady przystąpiła młodzież z całej Polski. Uczestnicy walczyli o drzwi otwarte na studia wyższe oraz o cenne nagrody pieniężne i rzeczowe. Dodatkowo podczas Olimpiady odbywały się liczne wykłady dotyczące m.in. ,,Zafałszowania żywności i ich wykrywania’’ oraz warsztaty specjalistyczne dla młodzieży i nauczycieli prowadzone przez zaproszonych gości. Podczas warsztatów poznawano np. nowe trendy w serwowaniu deserów i sporządzano naturalne kosmetyki.

Pracownicy OT KOWR w Lublinie zorganizowali stoisko wystawiennicze pod szyldem ,,Polska Smakuje’’. Na stoisku przeprowadzono degustację produktów, informowano o bieżących działaniach KOWR oraz promowano aplikację mobilną ,,Polska Smakuje’’, pod szyldem której skupiają się polscy producenci certyfikowanej żywności wysokiej jakości.

Patronat honorowy nad Olimpiadą objęli: Kuratorium Oświaty w Lublinie, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Prezydent Miasta Lublina oraz Marszałek Województwa Lubelskiego. OT KOWR w Lublinie reprezentował Marek Wojciechowski, zastępca dyrektora, który wręczył nagrody laureatom.

Informacje z regionów