Olimpiada Młodych Producentów Rolnych w świętokrzyskim – finał wojewódzki - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych w świętokrzyskim – finał wojewódzki

W dniu 14 marca br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu odbył się Finał Wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Do tegorocznej edycji przystąpili uczniowie szkół rolniczych oraz młodzi producenci rolni z województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego. Organizatorem był Związek Młodzieży Wiejskiej.

Olimpiada od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych ludzi, związanych z problematyką rolniczą. Jest współzawodnictwem z zakresu szeroko rozumianej wiedzy rolniczej, zarówno praktycznej jak i teoretycznej. Młodzi producenci biorący udział w konkursie wzbogacają swoje umiejętności zawodowe, a jednocześnie pogłębiają wiedzę i doświadczenie, przyczyniając
się do systematycznego rozwoju polskiego rolnictwa.

Sześciu nagrodzonych laureatów z województwa świętokrzyskiego oraz czterech z województwa podkarpackiego otrzymało nagrody rzeczowe oraz przepustkę do Finału Krajowego Olimpiady, który odbędzie 18 marca podczas XXVIII edycji Targów AGROTECH w Kielcach.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Jacek Toś Dyrektor Oddziału Terenowego w Kielcach, który pogratulował wszystkim uczestnikom życząc dalszych sukcesów.  

OT Kielce

Informacje z regionów