Odnawialne źródła energii to szansa na innowacyjne rolnictwo w województwie podlaskim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Odnawialne źródła energii to szansa na innowacyjne rolnictwo w województwie podlaskim

27 lutego 2019 r. w Szepietowie odbyło się kolejne szkolenie zorganizowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa dotyczące wykorzystania odnawialnych źródeł energii w rolnictwie oraz możliwości sfinansowania takich inwestycji.

W szkoleniu zorganizowanym pod patronatem MRiRW uczestniczyło osoby zainteresowane tematyką czystej energii. Głównym organizatorem spotkania był OT w Białymstoku wraz z Departamentem Innowacji KOWR.  Specjaliści omówili uwarunkowania i koszty pozyskania energii wraz z możliwościami wsparcia inwestycji. Podczas seminarium został również dokonany przegląd instalacji OZE tj.: biogazowni, małych elektrowni wodnych, fotowoltaiki oraz biomasy-pelletu. Użytkownicy instalacji OZE podzielili się swoimi doświadczeniami. Przekazali praktyczną wiedzę, na co zwrócić uwagę podczas planowania inwestycji, w jaki sposób najlepiej dobrać instalację do swojego gospodarstwa. – Nie ma gotowej recepty i nie możemy powiedzieć, że dla wszystkich ta czy inna technologia będzie najlepsza, każdy z nas ma inne potrzeby i inne uwarunkowania w swoim gospodarstwie domowym czy gospodarstwie rolnym – powiedział Jarosław Wiśniewski z Departamentu Gospodarki Ziemią Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Temat szkolenia wyszedł na przeciw bieżącym oczekiwaniom i trendom w zakresie OZE w rolnictwie, a samo spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Informacje z regionów