Najpiękniejsze stoły wigilijne na Dolnym Śląsku - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Najpiękniejsze stoły wigilijne na Dolnym Śląsku

W dniu 18 grudnia br. w legnickiej Galerii Piastów odbyła się "Prezentacja tradycyjnych stołów wigilijnych". Impreza zorganizowana została przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspólnie z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa oraz Dolnośląską Izbą Rolniczą.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 miało na celu kultywowanie tradycji poprzez podtrzymywanie i doskonalenie sztuki kulinarnej, muzykowanie, promowanie wyrobów rękodzieła ludowego i artystycznego, charakterystycznego dla województwa dolnośląskiego.

Każdy z zaprezentowanych stołów uwzględniał charakter województwa dolnośląskiego, które jest kulinarnym kalejdoskopem. Ślady tego wielokulturowego dziedzictwa można było nie tylko podziwiać, ale również kosztując dań i dzieląc się wiedzą nt. receptur i przepisów kulinarnych. W wydarzeniu wzięło udział 21 Kół Gospodyń Wiejskich z Dolnego Śląska, które zaprezentowały lokalne potrawy, wypieki oraz ozdoby będące częścią tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

Podczas prezentacji odbył się konkurs na „Najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową”,  w którym nagrody dla trzech laureatów przekazał Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa  OT we Wrocławiu.

I miejsce – KGW „Rząsinianki”,

II miejsce – KGW w Makowicah „Makowy Rowerowy Szlak”,

III miejsce – KGW Olszanianki,

Wyróżnienie dla KGW Nowowianki w Nowej Wsi Legnickiej,

Wyróżnienie - KGW „Morwa Biała” w Jaroszowie,

Wyróżnienie  - KGW „Groszki i Róże” w Grochotowie,

Wyróżnienie - KGW „Płonica”.

Serdecznie gratulujemy!

OT Wrocław

Informacje z regionów