Najlepsza potrawa w województwie małopolskim wybrana - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Najlepsza potrawa w województwie małopolskim wybrana

Szesnaście najlepszych małopolskich Kół Gospodyń Wiejskich rywalizowało o możliwość reprezentowania naszego województwa podczas Finału krajowego konkursu „Bitwa Regionów”.

Przepyszne potrawy, wspaniałe rękodzieło, regionalne przyśpiewki tego wszystkiego doświadczyliśmy podczas Półfinału konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” w województwie małopolskim, Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonały Zastępca Dyrektora w Departamencie Oświaty i Polityki Społecznej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Natalia Latocha oraz Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach Dominik Pasek. Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie reprezentowali: Dyrektor OT Janina Burzyńska, która uczestniczyła w pracach Komisji Konkursowej oraz Zastępca Dyrektora OT Mirosław Boruta Krakowski, który uczestniczył w panelu dyskusyjnym.

Poziom półfinału był bardzo wyrównany, przez co Komisja Konkursowa nie miała łatwego zadania, po burzliwych naradach wybrano laureatów:

Miejsce I – Koło Gospodyń Wiejskich Wsi Zalipie za potrawę „Knedle ze śliwkami”,

Miejsce II –Koło Gospodyń Wiejskich w Smoniowicach za potrawę „Kokota drobiowa z musem jabłkowo – żurawinowym i smażoną kaszą gryczaną”,

Miejsce III – Koło Gospodyń Wiejskich w Tymbarku za potrawę „Tymbarskie gołąbki z ziemniakami pod leśną pierzynką”.

Wyróżnienie – Koło Gospodyń Wiejskich w Skawie za potrawę „Opalany bób w towarzystwie pieczonego buraczka na moskolu, otulony bordowym szalem i okraszony sosem bryndzowym”.

Zwycięskie Koła otrzymały nagrody pieniężne za zajęcie I, II oraz III miejsca odpowiednio w wysokości 5000 zł, 3500 zł oraz 2000 zł oraz wyróżnienie w wysokości 500 zł. Ponadto laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez instytucje goszczące na wydarzeniu: OT KOWR w Krakowie, MODR w Karniowicach, KRUS, ARiMR, WFOŚiGW.

Gościem Półfinału konkursu „Bitwa Regionów” był Senator RP Andrzej Pająk.

Raz jeszcze wszystkim serdecznie gratulujemy.

OT Kraków

Informacje z regionów