Nagrodzono zachodniopomorskich laureatów Agroligi - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Nagrodzono zachodniopomorskich laureatów Agroligi

Rodzinne gospodarstwo Wioletty i Jarosława Kurosz w kategorii Rolnik oraz „Viva Natura” w kategorii Firma to tegoroczni laureaci gali podsumowującej zachodniopomorski etap „Konkursu Agroliga 2020–2021”. W wydarzeniu uczestniczył Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie, przekazując nagrody w mistrzowskich kategoriach.

Celem „Agroligi” jest prezentacja dobrych i innowacyjnych praktyk w obszarze rolnictwa oraz firm funkcjonujących na terenie poszczególnych województw. Laureatami wojewódzkimi są rolnicy i przedstawiciele agroprzedsiębiorstw, którzy szczególnie wyróżniają się osiąganymi efektami technologicznymi i rozwijają działalność przy pomocy funduszy unijnych.

W tym roku komisja wojewódzka składająca się z przedstawicieli ZODR Oddziału w Koszalinie, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, ARiMR                                          i  Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego oceniła wyróżnione podmioty i postanowiła przyznać tytuł mistrza w kategorii Rolnik rodzinnemu gospodarstwu, prowadzonemu przez Wiolettę i Jarosława Kurosz. Małżeństwo z Barlinka specjalizuje się w produkcji czereśni, które sprzedawane są na terenie Polski, Niemiec i  Skandynawii.

Natomiast w kategorii Firma tytuł mistrzowski zdobyła - „Viva Natura" Magdaleny i Sebastiana Piekarz z Kamieńca w powiecie polickim. Działająca od kilkunastu lat firma znana jest z produkcji wysokiej jakości krótkoterminowych soków z owoców i warzyw.

W obydwu kategoriach nagrody laureatom wręczył Zastępca Dyrektora KOWR OT w Szczecinie Paweł Lisowski, życząc dalszych sukcesów w upowszechnianiu przedsiębiorczości i poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie.

OT Szczecin

Informacje z regionów