Mistrz Szkolnej Patelni - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Mistrz Szkolnej Patelni

XXIV Wojewódzki Konkurs Kulinarny o tytuł „Mistrza Szkolnej Patelni” odbył się 19 marca 2019 r. w Mrągowie. Motto tegorocznej edycji brzmiało „Piąta ćwiartka na talerzu – przez żołądek do serca”.

Celem konkursu była promocja potraw kuchni lokalnej i regionalnej przy jednoczesnym doskonaleniu umiejętności kulinarnych uczniów kształcących się w zawodach związanych z gastronomią. W prestiżowych zmaganiach kulinarnych w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie uczestniczyło 11 drużyn dwuosobowych ze szkół gastronomicznych z województwa warmińsko-mazurskiego oraz gościnnie jedna drużyna z obwodu kaliningradzkiego. Młodzi kucharze z niezwykłym zaangażowaniem prezentowali swoje umiejętności kulinarne co skrupulatnie oceniało grono jurorów pod przewodnictwem znanego mistrza sztuki kulinarnej Dariusza Strucińskiego. Efekty pracy młodzieży można było podziwiać na zaprezentowanych talerzach.

Werdyktem jury tytuł „Mistrza Szkolnej Patelni” w roku 2019 uzyskała drużyna z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie za „Assiette z drobiowych podrobów”. Drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie za „Serca indycze w posypce ze świeżych ziół w towarzystwie puree z marchwi”.  Trecie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ostródzie za „Pierogi z wątróbką na owocach podane”.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa ufundował dla laureatów konkursu nagrody, które wręczył Andrzej Szczapa, kierownik WRRR OT w Olsztynie oraz pogratulował uczestnikom szerokiej wiedzy z zakresu kuchni regionalnej i złożył życzenia sukcesów w dalszej edukacji zawodowej. Konkurs wspierało wielu sponsorów i ludzi pełnych dobrej woli. Wśród gości kibicujących zmaganiom kulinarnym byli min. przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty oraz samorządu lokalnego. Poza konkursem uczestnicy mogli również wziąć udział w pokazach kulinarnych wraz z degustacją, prezentowanych przez lokalnych producentów.

Informacje z regionów