Międzynarodowa Konferencja pn. „Wyzwania dla doradztwa rolniczego po 2020” w Starym Polu - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Międzynarodowa Konferencja pn. „Wyzwania dla doradztwa rolniczego po 2020” w Starym Polu

W dniach 17-18 września 2019 r. w PODR w Starym Polu odbyła się konferencja pn. „Wyzwania dla doradztwa rolniczego po 2020” zorganizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi z udziałem Ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego, Podsekretarza Stanu Ryszarda Zarudzkiego oraz licznych gości z kraju i z zagranicy.

W spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele doradztwa rolniczego, jednostek naukowych, organizacji rolniczych, spółdzielczości rolniczej oraz administracji publicznej, zarówno z Polski, jak i innych krajów Unii Europejskiej, tj. Litwy, Łotwy, Niemiec a także krajów współpracujących - Ukrainy i Mołdawii. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Dyrektor OT w Pruszczu Gdańskim, Krzysztof Jaszczak.

Konferencję zainaugurowały wystąpienia Podsekretarza Stanu Ryszarda Zarudzkiego na temat wyzwań dla doradztwa rolniczego oraz przedstawiciela Komisji Europejskiej, Pani Inge Van Oost,  na temat perspektyw wzmocnienia doradztwa rolniczego w systemie AKIS, który łączy ludzi i instytucje w celu promowania wzajemnego uczenia się, generowania, dzielenia i wykorzystywania technologii, wiedzy i informacji związanych z rolnictwem. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski podkreślił wagę nowych wyzwań stawianych nowoczesnemu rolnictwu m.in. związanych ze zmianami klimatu i z poszanowaniem przyrody. Podkreślił wagę zrozumienia roli rolnictwa w życiu społecznym.

Podczas uroczystej części Konferencji, upamiętniającej ważne wydarzenia historyczne, Minister Jan Krzysztof Ardanowski wraz z Podsekretarzem Stanu Ryszardem Zarudzkim i Posłem na Sejm RP Kazimierzem Smolińskim posadzili Dąb Pamięci 1939 i odsłonili tablicę upamiętniającą powrót Żuław do Polski.

Spotkanie było doskonałą okazją do dyskusji na temat transferu wiedzy i innowacji w rolnictwie dla całego doradztwa europejskiego, aby było ono spójne i efektywne.

Informacje z regionów