Mazowieckie Orły Rolnictwa nagrodzone - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Mazowieckie Orły Rolnictwa nagrodzone

Uroczysta Gala miała miejsce 16 maja br. w Teatrze Capitol w Warszawie. Odbyła się w ramach III edycji projektu Tygodnika Wprost pod honorowym patronatem m.in. Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz przy współudziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Finałowa Gala Orłów Tygodnika Wprost z udziałem KOWR, przyciągnęła do stolicy reprezentantów różnych branż i najlepsze firmy z terenu województwa mazowieckiego. Po raz pierwszy statuetkami Orła Wprost uhonorowano również przedstawicieli sektora rolnictwa.

Zwycięzcą Orłów Rolnictwa 2018 roku została Piekarnia RATUSZOWA Radzikowscy S.C. z Siedlec. Doceniono wielopokoleniową tradycję, misję firmy oraz wysoką jakość produktów, w ślad za którą idą walory smakowe i zdrowotne wytwarzanego pieczywa. Statuetkę, wręczoną z rąk Zastępcy Dyrektora OT KOWR w Warszawie – Pawła Smolińskiego, odebrał właściciel firmy, który z nieukrywanym wzruszeniem podzielił się sekretem najlepszych wypieków.

Wyróżnienia w postaci pamiątkowych dyplomów otrzymali ponadto:

  • KROKUS Przetwórnia Owoców i Warzyw Czesław Caryk Sp. J. z Pająkowa, gm. Przyłęk – producent przetworów owocowych i warzywnych wytwarzanych według starych, tradycyjnych receptur,
  • Gospodarstwo Produkcyjno-Handowo-Usługowe KOWALSKI z Winnik, gm. Nasielsk – producent olejów: rzepakowego i lnianego tłoczonych na zimno.

Orły Wprost to nagrody przyznawane firmom i przedsiębiorcom, którzy wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju. W tegorocznej edycji wśród laureatów znaleźli się również przedsiębiorcy z grona małych i średnich firm, dostarczający regionalną żywność produkowaną w ramach systemów jakości.

Informacje z regionów