Małopolskie Jarmarki Bożonarodzeniowe w Szycach oraz w Lanckoronie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Małopolskie Jarmarki Bożonarodzeniowe w Szycach oraz w Lanckoronie

W miniony weekend na zorganizowanych Jarmarkach Bożonarodzeniowych w Szycach – gmina Wielka Wieś oraz w Lanckoronie lokalni rolnicy oraz producenci rolni zadbali o to by to właśnie ich produkty trafiły na nasze świąteczne stoły.

Przed nami Święta Bożego Narodzenia, czas spotkań z Rodziną oraz przyjaciółmi, wspólnego kolędowania, prezentów oraz przepysznych potraw wigilijnych. Barszcz czerwony z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, śledzie, karp smażony i w galarecie – to tylko niektóre z przysmaków przygotowywanych na Wigilię. Kupując produkty na świąteczny stół pamiętajmy, aby pochodziły one od polskich rolników oraz producentów. Okazją do takich zakupów są właśnie Jarmarki Bożonarodzeniowe. Dwa takie wydarzenia miały miejsce w miniony weekend w Małopolsce.

W dniu 10 grudnia br. na placu przed Urzędem Gminy Wielka Wieś w Szycach odbył się Kiermasz Świąteczny. Przybyli goście mogli zaopatrzyć się w wysokiej klasy produkty spożywcze oraz rękodzieło pochodzące od lokalnych producentów i rolników. Na stoisku zorganizowanym przez OT KOWR Kraków można było posmakować świątecznych specjałów. W trakcie trwania Jarmarku zorganizowano także panel dyskusyjny w którym uczestniczyli Dyrektor OT KOWR w Krakowie Janina Burzyńska oraz Kierownik WRRR Piotr Szopa. Wydarzenie zakończyło się pokazem tańca z ogniem oraz wizytą św. Mikołaja, który wręczał zebranym gościom prezenty.

W dniach 9-11 grudnia br. na Rynku w Lanckoronie odbył się Lanckoroński Jarmark Bożonarodzeniowy. W sobotę wieczorem przy akompaniamencie orkiestry dętej zapalono światełka na choince, która udekorowana została ozdobami wykonanymi przez dzieci podczas świątecznych warsztatów. W niedzielę odbył się zlot aniołów, które nawiedziły lanckoroński rynek. Na stoisku OT Kraków, który reprezentowała Zastępca Dyrektora Iwona Ciećko –na przybyłe dzieci czekał poczęstunek.

Wszystkim raz jeszcze życzymy zdrowych i spokojnych świąt.

OT Kraków

Informacje z regionów