„MałoPolska smakuje na Wielkanoc” w TVP 3 Kraków - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

„MałoPolska smakuje na Wielkanoc” w TVP 3 Kraków

Konkurs „MałoPolska smakuje na Wielkanoc” skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich odniósł duży sukces. W konkursie udział wzięło 40 Kół z terenu województwa małopolskiego.

Inicjatywy takie jak konkurs „MałoPolska smakuje na Wielkanoc” służą promocji polskiej kuchni, w tym lokalnych dań i produktów. Lokalne stowarzyszenia, w tym Koła Gospodyń Wiejskich posiadają ogromny potencjał i są skarbnicą wiedzy na temat miejscowych przepisów kulinarnych, które trzeba promować i ocalić od zapomnienia.
Wybrano najlepsze 12 dań wielkanocnych, których przepisy zostały opublikowane na profilu FB OT KOWR w Krakowie. Zebrane przepisy mogą przecież stanowić inspirację dla Gospodyń w całym województwie a nawet i Kraju.
Jednym z wyróżnionych było Koło Gospodyń Wiejskich w Małem Cichem na Podhalu. Panie wystartowały w konkursie ze swoją propozycją zwaną „bundzulką”, czyli zupą na bazie bundzu i ziemniaków, którą przygotowały również dla przedstawicieli OT Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie w obecności kamery TVP 3. Podczas spotkania Dyrektor OT KOWR w Krakowie Janina Burzyńska wręczyła nagrodę oraz pamiątkowy dyplom za zdobycie wyróżnienia w konkursie.
Wszystkim Laureatom oraz Uczestnikom jeszcze raz gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i pogody ducha na dalszy czas działalności.

OT Kraków

 

Informacje z regionów