Majówka Kół Gospodyń Wiejskich Warmii i Mazur - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Majówka Kół Gospodyń Wiejskich Warmii i Mazur

W dniu 21 maja br. w Rożentalu odbyła się Majówka Kół Gospodyń Wiejskich Warmii i Mazur. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Warmińsko-Mazurski Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie przy finansowym wsparciu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Honorowy Patronat nad Majówką objęli Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

Po przerwie spowodowanej pandemią Covid-19  KGW z województwa warmińsko-mazurskiego mogły się spotkać podczas Majówki Kół Gospodyń Wiejskich Warmii i Mazur.

Zwyczaje, kulinaria i folklor Warmii, Mazur i Powiśla prezentowało w bieżącym roku aż 15 Kół Gospodyń Wiejskich. Na stoiskach można było posmakować regionalnych i tradycyjnych potraw,  zakupić wyroby rzemieślnicze oraz obejrzeć wystawę rękodzieł wiejskich.

Swoją obecnością imprezę zaszczycili parlamentarzyści ziemi warmińsko-mazurskiej senator RP Bogusława Orzechowska, posłowie RP Leonard Krasulski i Zbigniew Babalski oraz Andrzej Śliwka - Podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Grzegorz Kierozalski – Dyrektor OT w Olsztynie.

Pomimo niesprzyjającej pogody Panie z KGW dzielnie walczyły w konkursach na „Najciekawsze Stoisko Wiosenne”, „Najlepszą potrawę” oraz „Miss Kół Gospodyń Wiejskich Warmii i Mazur”. Wydarzenie uatrakcyjniły występy zespołów folklorystycznych. W bieżącym roku najładniejsze stoisko przygotowało KGW z Marcinkowa, najsmaczniejszą potrawą zachwyciło jury KGW z Tynwałdu a Miss została przedstawicielka KGW z Piotraszewa Ewa Piwowarek.

Oddział Terenowy KOWR w Olsztynie zorganizował stoisko informacyjno-promocyjne na którym zainteresowani mogli uzyskać informacje o programach i działaniach realizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

 

OT Olsztyn

Informacje z regionów