„Lubelskie spotkania z przyrodą – pożegnanie żurawi w Poleskim Parku Narodowym” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

„Lubelskie spotkania z przyrodą – pożegnanie żurawi w Poleskim Parku Narodowym”

W dniach 3-4 września 2022 r. w Urszulinie odbyło się wydarzenie „Lubelskie spotkania z przyrodą – III Pożegnanie Żurawi w Poleskim Parku Narodowym” – organizowane przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (Wojewódzki Ośrodek Kultury CSK) we współpracy z Poleskim Parkiem Narodowym oraz z udziałem TVP 3 Lublin.

Celem wydarzenia było pokazanie żurawia jako jednego z największych i najpiękniejszych ptaków Polskich, które zamieszkują teren Poleskiego Parku Narodowego w liczbie 2-3 tys.

Gościem honorowym wydarzenia była aktorka i prezenterka Katarzyna Cichopek, zaś gościem specjalnym była Poseł do Europarlamentu Beata Mazurek - pomysłodawczyni spotkań z przyrodą i orędowniczka poleskiej przyrody, oraz - Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed.

Imprezie towarzyszył festyn, w trakcie którego odbywał się konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich na najsmaczniejszą potrawę z żurawiny i innych produktów ekologicznych produkowanych na Lubelszczyźnie.

Komisja konkursowa w czteroosobowym składzie: Katarzyna Cichopek, Beata Mazurek, Zdzisław Szwed i Ryszard Drob rozstrzygnęła konkurs kulinarny i wręczyła nagrody.

Podczas wydarzenia można było zaopatrzyć się w regionalne i tradycyjne potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Pracownicy OT KOWR w Lublinie w dniu 4 września zorganizowali stoisko informacyjne gdzie udzielali informacji na temat bieżących działań Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

OT Lublin

Informacje z regionów