„Lubelskie spotkania z przyrodą – pożegnanie żurawi w Poleskim Parku Narodowym” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

„Lubelskie spotkania z przyrodą – pożegnanie żurawi w Poleskim Parku Narodowym”

12 września 2020 r. w Urszulinie odbyło się wydarzenie „Lubelskie spotkania z przyrodą – pożegnanie żurawi w Poleskim Parku Narodowym”” – organizowane przez wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie we współpracy z Poleskim Parkiem Narodowym oraz z udziałem TVP 3 Lublin.

Wydarzenie miało na celu pokazanie żurawia jako jednego z największych i najpiękniejszych ptaków Polskich, które w liczbie 2-3 tys. zamieszkują teren Poleskiego Parku Narodowego. Sobotnia impreza składała się z trzech części: liczenia żurawi o wschodzie słońca, wykładów i warsztatów „Żuraw w naturze i kulturze” oraz liczenia żurawi o zachodzie słońca.  

Części przyrodniczej towarzyszył piknik ekologiczny, w którym uczestniczyły Panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz wystawcy zarejestrowani na „Polska smakuje”, którzy posiadają produkty m.in. z oznaczeniem PRODUKT POLSKI oraz zdrową, smaczną żywność i niepowtarzalne smaki z regionu Lubelszczyzny.

Jedną z atrakcji był konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich, w ramach którego Panie przygotowały deser oraz danie główne z żurawiny. Nagrody w w/w konkursie wręczali Pan Zdzisław Szwed Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Pani Kamila Grzywaczewska Dyrektor OT KOWR w Lublinie oraz Pani Anna Baluch Z-ca Dyrektora OT  KOWR w Lublinie.

Podczas wydarzenia można było się zaopatrzyć w  ekologiczne, regionalne i tradycyjne produkty u wystawców zarejestrowanych na stronie Polska Smakuje oraz spróbować potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Pracownicy OT KOWR w Lublinie zorganizowali  stoisko informacyjne gdzie udzielali informacji na temat bieżących działań Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Informacje z regionów