„Lubelskie spotkania z przyrodą – pożegnanie żurawi" - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

„Lubelskie spotkania z przyrodą – pożegnanie żurawi"

W dniu 19 września br. w Urszulinie odbyło się wydarzenie „Lubelskie spotkania z przyrodą – pożegnanie żurawi w Poleskim Parku Narodowym”” – organizowane przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, Poleskim Parkiem Narodowym oraz z udziałem TVP 3 Lublin.

Wydarzenie miało na celu pokazanie żurawi jako jednych z największych i najpiękniejszych ptaków Polskich, które w populacji 2-3 tys. szt. zamieszkują teren Poleskiego Parku Narodowego. Powyższej imprezie towarzyszył piknik, w którym uczestniczyły Panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz wystawcy zarejestrowani na „Polska smakuje”, którzy oferują produkty wysokiej jakości, zdrową i smaczną żywność oraz niepowtarzalne smaki z regionu Lubelszczyzny.

Gościem specjalnym wydarzenia była Beata Mazurek Poseł do Europarlamentu pomysłodawczyni spotkań z przyrodą i orędowniczka poleskiej przyrody oraz Sebastian Trojak członek Zarządu Województwa Lubelskiego.

Jedną z atrakcji wydarzenia był konkurs kulinarny skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich, w ramach którego Panie przygotowały regionalne dania z dodatkiem żurawiny. Komisja konkursowa obradowała w czteroosobowym składzie, którego przewodniczącym był  Artur Sępoch Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie. Nagrody w w/w konkursie wręczała: Beata Mazurek, w imieniu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT w Lublinie Monika Różycka-Górska.

Podczas wydarzenia można było zaopatrzyć się w ekologiczne, regionalne i tradycyjne produkty u wystawców zarejestrowanych na stronie „Polska Smakuje” oraz spróbować potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Pracownicy OT KOWR w Lublinie zorganizowali  stoisko informacyjne gdzie udzielali informacji na temat bieżących działań Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

OT Lublin

Informacje z regionów