#KupujŚwiadomie na „Jarmarku Lubelskim” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

#KupujŚwiadomie na „Jarmarku Lubelskim”

W dniach 9 i 14 kwietnia 2022 r. na terenie „Jarmarku Lubelskiego” odbyła się VII edycja wydarzenia pod hasłem „Lubelskie na Święta – Wielkanocny Jarmark Lubelski” organizowane pod patronatem OT KOWR w Lublinie, który reprezentował Marek Wojciechowski, Zastępca Dyrektora.

Celem wydarzenia była popularyzacja strony „Polska smakuje” oraz kampanii #KupujŚwiadomie PRODUKT POLSKI wśród producentów żywności wysokiej jakości. Wydarzenie miało miejsce w zabytkowej Hali po Lubelskiej Fabryce Wag. Jego organizatorem była firma Magdalena Niedziałek „Dąbrówka”.

Edycja Świąteczna Jarmarku skupiła wielu producentów regionalnych, tradycyjnych i ekologicznych produktów spożywczych z Lubelszczyzny, jak również świątecznego rękodzieła. Podczas wydarzenia można było się zaopatrzyć w  najlepszą, lokalną żywność m.in. u wystawców zarejestrowanych na stronie Polska Smakuje. Konsumenci mogli zakupić produkty ze znakiem PRODUKT POLSKI: oleje i zioła ekologiczne od firmy „Ale Ziółko” z Łopiennika, produkty mleczne z Eko Gospodarstwa „Pod Kasztanem” Beaty i Roberta Janowskich z Ludwinowa, oleje na zimno tłoczone z „Olo-Vita”, zakwas żytni na żur z Gospodarstwa Ekologicznego Panasiuk z Urszulina, pyszne świąteczne wypieki z Cukierni Siej z Lubartowa, suszone owoce oraz soki z Vita Natura Eco Susz Jolanta Chlebek oraz wiele innych lokalnych pyszności.

Ponadto w tym roku ze względu na liczną obecność w naszym mieście uchodźców z Ukrainy zaplanowano prezentację także ukraińskich tradycji kulinarnych i rękodzielniczych.

Pracownicy OT KOWR w Lublinie zorganizowali  stoisko promocyjno-informacyjne, na którym udzielali informacji na temat ogólnopolskiej kampanii #KupujŚwiadomie PRODUKT POLSKI oraz bieżących działań Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

OT Lublin

Informacje z regionów