#KupujŚwiadomie na „Jarmarku Lubelskim” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

#KupujŚwiadomie na „Jarmarku Lubelskim”

W dniu 27 marca br. na terenie „Jarmarku Lubelskiego” przy ulicy Lubartowskiej 77 odbyło się wydarzenie pod hasłem „Lubelskie na Święta – Wielkanocny Jarmark Lubelski” organizowane pod patronatem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Wydarzenie, którego organizatorem była firma Magdalena Niedziałek „Dąbrówka” miało miejsce w historycznej Hali Lubelskiej po Fabryce Wag przy ul. Lubartowskiej 77. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Marek Wojciechowski Z-ca Dyrektora KOWR OT w Lublinie.

Edycja Świąteczna Jarmarku skupiła wielu producentów regionalnych, tradycyjnych i ekologicznych produktów spożywczych z Lubelszczyzny jak również świątecznego rękodzieła. Podczas wydarzenia można było się zaopatrzyć w  najlepszą, lokalną żywność m.in. od wystawców zarejestrowanych na stronie Polska Smakuje. Konsumenci mogli zakupić produkty ze znakiem PRODUKT POLSKI od regionalnych producentów zdrowej, wysokiej jakości żywności tj.: oleje i zioła ekologiczne od firmy „Ale Ziółko” z Łopiennika, produkty mleczne z Eko Gospodarstwa „Pod Kasztanem” Beaty i Roberta Janowskich z Ludwinowa, oleje na zimno tłoczone z „Olo-Vita”, zakwas żytni na żur z Gospodarstwa Ekologicznego Panasiuk z Urszulina, pyszne świąteczne wypieki z Cukierni Siej z Lubartowa, suszone owoce oraz soki z Vita Natura Eco Susz Jolanta Chlebek oraz wiele innych lokalnych pyszności.

Edycja Świąteczna tradycyjnego już Jarmarku Lubelskiego umożliwiła nie tylko sprzedaż produktów spożywczych ale również stworzyła przestrzeń do kultywowania tradycji związanych z czasem Wielkiego Postu i Świąt Wielkanocnych.

Pracownicy OT KOWR w Lublinie zorganizowali  stoisko promocyjno - informacyjne gdzie udzielali informacji na temat ogólnopolskiej kampanii #KupujŚwiadomie PRODUKT POLSKI oraz bieżących działań Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

OT Lublin

Informacje z regionów