Kulinarna rywalizacja w Jeziorach Wielkich - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Kulinarna rywalizacja w Jeziorach Wielkich

Piknik z PRODUKTEM POLSKIM gościł w powiecie mogileńskim, gdzie odbyły się również eliminacje w konkursie kulinarnym Bitwa Regionów dla Kół Gospodyń Wiejskich.

14 sierpnia 2022r. w Jeziorach Wielkich w ramach tradycyjnego Wielkiego Festynu Pomidorowego, Koła Gospodyń Wiejskich przystąpiły do kulinarnej rywalizacji. Komisja Konkursowa w składzie: Andrzej Nowakowski - ekspert kulinarny, Michał von Ossowski oraz Tomasz Krzesiński, wyłoniła najlepsze dania w powiecie mogileńskim i uhonorowała nagrodami:

I miejsce zdobyło KGW w Krzekotowie za szynkę parzoną z kością,

II miejsce zajęło KGW w Dąbrowie,

III miejsce przyznano KGW w Sucharzewie.

Nagrody oraz podziękowania wręczył Minister Łukasz Schreiber wraz z z-cą Dyrektora Generalnego KOWR Marcinem Wrońskim i z-cą Dyrektora ARiMR OR w Toruniu Karolem Będkowskim. Podziękowania złożyli także Partnerzy konkursu oraz samorządowcy.

Gratulacje dla wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich powiatu mogileńskiego za zaangażowanie i smaczne dania.

To już 14. Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w woj. kujawsko-pomorskim realizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Bydgoszczy wraz z Oddziałami Regionalnymi ARiMR, KRUS oraz AGRO Ubezpieczenia. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne wydarzenia.

OT Bydgoszcz

Informacje z regionów