Kujawsko-Pomorskie Dożynki Wojewódzkie w Ciechocinku - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Kujawsko-Pomorskie Dożynki Wojewódzkie w Ciechocinku

25 sierpnia br. podczas dożynek województwa kujawsko-pomorskiego w Ciechocinku Rolnicy podziękowali za tegoroczne plony

Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się od mszy świętej pod przewodnictwem ordynariusza diecezji włocławskiej bpa Wiesława Alojzego Meringa. Bp włocławski poświęcił przyniesione przez rolników wieńce i płody z tegorocznych zbiorów. Po ceremonii. nastąpiło przejście barwnego korowodu dożynkowego do Parku Zdrojowego, gdzie w muszli koncertowej odbyła się część oficjalna i artystyczna dożynek.

Wyczekiwanym punktem wydarzenia, było ogłoszenie wyników w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy. Swoje misternie wykonane i okazałe wieńce prezentowali przedstawiciele wszystkich powiatów z województwa. Województwo kujawsko-pomorskie na Dożynkach Prezydenckichw Spale w kategorii „wieniec tradycyjny”, reprezentować będzie wieniec wykonany przez Sołectwo Trzcianka z gminy Tłuchowo (powiat lipnowski).

W dożynkach wojewódzkich uczestniczył także Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Bydgoszczy, promując regionalne polskie produkty, zorganizował stoisko informacyjno-promocyjne, na którym zwiedzający mogli skosztować owoców i warzyw regionalnych producentów oraz uzyskać informacje nt. działań promocyjnych, które realizuje KOWR pod wspólną marką „Polska Smakuje”

Dożynkowe stoisko KOWR, było także dużą atrakcją i strefą odpoczynku dla najmłodszych, gdzie bardzo  chętnie brali udział w konkursach z ciekawymi nagrodami.

Informacje z regionów