Krajowe Dożynki Ekologiczne w Przysieku - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Krajowe Dożynki Ekologiczne w Przysieku

Na terenie Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Przysieku odbyły się Krajowe Dożynki Ekologiczne oraz tradycyjny festyn „Barwy Lata, Dary Jesieni”.

14 września br. w Przysieku odbyły się Krajowe Dożynki Ekologiczne, których organizatorem był Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Producentów Ekologicznych EKOŁAN.

Uroczystości zainaugurowane zostały mszą św., w której uczestniczył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Po zakończonej polowej mszy św. uczestnicy przemaszerowali na plac główny, gdzie na scenie część oficjalną rozpoczął Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie Ryszard Kamiński. Na odwiedzających czekały liczne kiermasze z żywnością ekologiczną oraz spożywczymi produktami regionalnymi, a na scenie prezentowały się zespoły ludowe.

Partnerem Krajowych Dożynek Ekologicznych w Przysieku, był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Bydgoszczy, który reprezentował Dyrektor Oddziału Stanisław Zimnicki. W ramach stoiska informacyjno-promocyjnego udzielano informacji o platformie polska smakuje, na której konsumenci mogą wyszukać żywność i przetwory prosto od producentów.

Informacje z regionów