KOWR w Szczecinie pomaga w walce z koronawirusem - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

KOWR w Szczecinie pomaga w walce z koronawirusem

W dniu 21 kwietnia br. pracownicy Oddziału Terenowego KOWR w Szczecinie zorganizowali zbiórkę pieniężną, aby wesprzeć lokalne Koła Gospodyń Wiejskich, które od kilku tygodni szyją maseczki ochronne.

Apel o wsparcie finansowe wystosowały Koła Gospodyń Wiejskich Mierzynianki z Mierzyna i Kreatywne Wtorki z Dołuj. Zebrane wśród pracowników środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup materiałów potrzebnych do ich uszycia. Gotowe maseczki ochronne będą przekazane  mieszkańcom Szczecina i okolic, pracownikom szpitali oraz służbom zaangażowanym w walkę z koronawirusem Covid-19.

To już kolejna akcja, w którą włączyli się aktywnie pracownicy OT KOWR w Szczecinie na przestrzeni ostatniego miesiąca. Najpierw przekazano kilkaset długopisów dla pracowników Straży Granicznej oraz zorganizowano zbiórkę na zakup pączków dla lekarzy diagnostyków ze Szpitala przy ulicy Arkońskiej. Natomiast w ostatnim czasie OT KOWR w Szczecinie pomógł w przekazaniu dwóch ton owoców oraz kilkaset sztuk przetworów mlecznych dla pacjentów i personelu trzech szczecińskich szpitali od zatwierdzonych dostawców w ramach „Programu dla szkół”.

 

OT w Szczecinie

Informacje z regionów