KOWR OT w Szczecinie wsparł lokalnych artystów - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

KOWR OT w Szczecinie wsparł lokalnych artystów

W dniu 19 listopada br. odbył się „Koncert Jesienny” zorganizowany przez KOWR OT w Szczecinie, fundację „Teatr Teatr” i Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach. Koncert był jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie.

Polskie i zagraniczne szlagiery w chóralnych aranżacjach, pieśni promujące piękno Zachodniopomorskiej Ziemi i regionu, a na koniec bisy i owacje na stojąco licznie przybyłej publiczności. Tak właśnie wyglądał „Koncert Jesienny” w Międzyzdrojach, którego jednym ze współorganizatorów był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie. Na scenie z bogatym i bardzo urozmaiconym repertuarem zaprezentowały się Zespół z Domysłowa i chór „Świerzno Śpiewa” pod batutą charyzmatycznej Brygidy Boreckiej.
Chórzyści z powiatu kamieńskiego zaprezentowali szeroką paletę utworów sięgając po sentymentalne kompozycje okresu przedwojennego, ludowe i skoczne piosenki Mazowsza oraz współczesne interpretacje znanych polskich artystów. Nie zabrakło również autorskich piosenek w wykonaniu Zespołu z Domysłowa, chwalących piękno i walory Zachodniopomorskiej Ziemi, w szczególności Wolina i okolic.
Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła obydwa zespoły długą owacją na stojąco. Wiele ciepłych słów uznania i podziękowań padło na koniec pod adresem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie, który był jednym ze współorganizatorów koncertu. – Pragnę złożyć na ręce dyrekcji KOWR OT w Szczecinie ogromne podziękowania za wsparcie naszego artystycznego przedsięwzięcia – powiedziała Brygida Borecka, pomysłodawczyni koncertu i jednocześnie reprezentantka Koła Gospodyń Wiejskich w Domysłowie. – Jesteśmy wdzięczni, że KOWR wspiera również takie inicjatywy, które poprzez kulturę integrują nasze małe, lokalne społeczności, przyczyniając się jednocześnie do promowania miejscowych tradycji i zwyczajów.
OT Szczecin

Informacje z regionów