KOWR OT Częstochowa zaprasza dzieci i młodzież do konkursu ilustratorskiego pt. „Bajać na ludowo” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

KOWR OT Częstochowa zaprasza dzieci i młodzież do konkursu ilustratorskiego pt. „Bajać na ludowo”

W związku z ogłoszeniem przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi Oddział w Częstochowie konkursu ilustratorskiego dla dzieci i młodzieży pt. „Bajać na ludowo” oraz wstąpienie KOWR OT Częstochowa w rolę współorganizatora serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Konkurs „Bajać na ludowo” skierowany jest  do uczniów klas 5-8 szkół podstawowych i szkół średnich z  Częstochowy oraz z powiatów: częstochowskiego, myszkowskiego, lublinieckiego i kłobuckiego. Przedmiotem konkursu jest wykonanie i przesłanie przez uczestników autorskich ilustracji wybranych przez Organizatora bajek, baśni i przekazów ludowych.

Celami, jakie ku temu przyświecają, jest popularyzacja tradycyjnych bajek, baśni i przekazów ludowych, zachęcenie uczniów szkół średnich i podstawowych do aktywności artystycznej, a przede wszystkim zwrócenie uwagi młodych ludzi na wartości i morały jakie płyną z wybranych dzieł polskiej literatury, ich bogactwo i pochodzenie.

Termin składania prac został przedłużony do 21 maja 2021r. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie www.nikidw.edu.pl w zakładce Konkursy NIKiDW.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Serdecznie zapraszamy!

 

OT Częstochowa

Informacje z regionów