KOWR na XXVII Targach „AGROTECHNIKA” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

KOWR na XXVII Targach „AGROTECHNIKA”

Kilkuset wystawców z całego kraju i 20 tys. odwiedzających wzięło udział w XXVII Targach Rolnych AGROTECHNIKA 2019. Odbyły się one 27 i 28 kwietnia 2019 r. w Bratoszewicach w woj. łódzkim.

Uroczystego otwarcia targów dokonał  dyrektor Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach Tomasz Kopera.  Gośćmi targów byli: minister Joanna Kopcińska, rzecznik rządu i sekretarz stanu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, posłowie na Sejm RP Marek Matuszewski i Paweł Rychlik, senator  Przemysław Błaszczyk i wojewoda łódzki Zbigniew Rau. Wśród zaproszonych gości obecni byli także  przedstawiciele samorządu woj. łódzkiego oraz  instytucji związanych z rolnictwem. Łódzki Oddział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa reprezentował zastępca dyrektora Jeremiusz Kulisiewicz.

Odwiedzający targi mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą producentów maszyn rolniczych oraz urządzeń technicznych. Przeprowadzono również pokazy pracy ciągników  i urządzeń uprawowych. Na targach odbywały się  kiermasze kwiatów, roślin ozdobnych i materiału szkółkarskiego oraz pokazy cięcia i kształtowania drzewek i krzewów ozdobnych. Swoje stoiska prezentowali rzemieślnicy i twórcy ludowi.

Po raz pierwszy zorganizowano strefę rolniczego handlu detalicznego, gdzie bezpośrednio u rolników można było kupić regionalne i tradycyjne produkty żywnościowe wysokiej jakości. Oferowano sery kozie, miody, wędliny, przetwory rybne, pieczywo, ciasta, soki i makarony.

Podczas wydarzenia pracownicy OT KOWR w Łodzi obsługiwali stoisko informacyjne, gdzie odwiedzający targi mogli uzyskać niezbędne informacje o mechanizmach administrowanych przez KOWR oraz zapoznać się z ofertą gruntów na sprzedaż i dzierżawę.

Informacje z regionów