KOWR na Skierniewickim Święcie Kwiatów, Owoców i Warzyw - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

KOWR na Skierniewickim Święcie Kwiatów, Owoców i Warzyw

W dniach 14 – 15 września 2019r. w Skierniewicach odbyło się 42. Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Tegoroczne Święto zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Wydarzenie rozpoczęto XXII. inauguracją Targów ogrodniczo – rolnych. Ulicami miasta na Rynek przedefilowała barwna świąteczna parada. Zorganizowano wystawy, warsztaty, pokazy i koncerty. Dodatkową atrakcją była fiesta balonowa.

Liczna stoiska lokalnych producentów branży rolnej zachęcały do zakupu kwiatów, sadzonek drzew owocowych i  ozdobnych, ziół i nasion, ekologicznej żywności, chlebów, miodów z rodzimych pasiek.  Przez dwa dni miasto Skierniewice odwiedziło nawet 300 tys. gości.

Gościem Honorowym na Święcie Kwiatów był prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser – Dudą. W wydarzeniu udział wzięli parlamentarzyści z województwa łódzkiego oraz samorządowcy.

Czynnym udział w tym wydarzeniu wziął Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, reprezentowany przez p.o. Zastępcę Dyrektora Generalnego Annę Gut, Dyrektora KOWR OT Łódź  Janusza Ciesielskiego oraz Zastępca Dyrektora KOWR OT Łódź Marka Sarwę.

Na swoich stoiskach pracownicy OT KOWR w Łodzi odpowiadali na pytania wszystkim zainteresowanym, były także promowane polskie owoce sezonowe oraz soki, które były rozdawane uczestnikom wydarzenia w ramach kampanii  „Polska smakuje”.  

Pracownicy Sekcji Gospodarowania Zasobem OT w Łodzi przygotowali oddzielne stoisko, na którym były dostępne materiały informacyjne. Była także możliwość zapoznania się zainteresowanych z aktualną ofertą sprzedażową oraz dzierżawy nieruchomości będących w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa na terenie województwa łódzkiego.

Informacje z regionów