KOWR na obchodach 25-lecia ARiMR w Szczecinie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

KOWR na obchodach 25-lecia ARiMR w Szczecinie

18 czerwca br. Zachodniopomorski OR Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, z okazji jubileuszu swojego istnienia, zorganizował konferencję pt. „25 lat ARiMR na Pomorzu Zachodnim”. Spotkanie było okazją do podsumowania działalności szczecińskiego Oddziału Regionalnego, a do licznych podziękowań i gratulacji przyłączył się również Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Myślą przewodnią konferencji i jednocześnie obchodów 25-lecia działalności Oddziału Regionalnego ARiMR w Szczecinie, była prezentacja wielu pozytywnych przemian w rolnictwie, do których doszło na przestrzeni ostatnich lat. W uroczystym spotkaniu jubileuszowym uczestniczyła dyrektor KOWR OT w Szczecinie Agnieszka Śpiewak razem ze swoim zastępcą Pawłem Lisowskim, a ponadto liczni  przedstawiciele organizacji rolniczych, instytucji samorządowych i wojewódzkich oraz parlamentarzyści. W gronie znamienitych gości znaleźli się także prezes ARiMR Maria Fajger i z-ca dyrektora generalnego KOWR Jan Białkowski.

W trakcie swojego wystąpienia dyrektor KOWR OT w Szczecinie Agnieszka Śpiewak podkreśliła, że efekty dobrej zmiany na polskiej wsi są wypadkową wielu czynników, a jednym z nich jest właśnie 25- letnia działalność Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. –  Na swój bardzo dobry wizerunek ARiMR zapracowała sprawnym zarządzaniem, profesjonalną informatyzacją oraz szybkim reagowaniem na wiele nieprzewidywalnych sytuacji. W tym wszystkim nieprzeceniona jest szczególnie praca pracowników biur powiatowych, którzy najlepiej znają swoich beneficjentów – powiedziała podczas swojego wystąpienia Agnieszka Śpiewak.

W trakcie jubileuszu obchodów 25-lecia działalności OR ARiMR w Szczecinie zorganizowano również specjalne stoisko promocyjne „Polska smakuje”, na którym swoje najlepsze, lokalne produkty zaprezentowało kilkunastu producentów z całego regionu. Nie zabrakło też prezentacji miejscowych Kół Gospodyń Wiejskich, a o oprawę artystyczną zadbał Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie”.

Informacje z regionów