KOWR na konferencji „Zahamujmy ASF - w trosce o bezpieczeństwo sanitarne gospodarstw województwa łódzkiego” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

KOWR na konferencji „Zahamujmy ASF - w trosce o bezpieczeństwo sanitarne gospodarstw województwa łódzkiego”

W dniu 3 października br. w Opocznie odbyła się konferencja pt.: „Zahamujmy ASF - w trosce o bezpieczeństwo sanitarne gospodarstw województwa łódzkiego.”Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Opocznie oraz Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, partnerem wydarzenia był także Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Łodzi.

W Konferencji wziął udział Wiceprzewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Robert Telus, który omówił aktualną sytuację związaną z Afrykańskim Pomorem Świń na terenie Polski i województwa łódzkiego.

W konferencji wzięło udział ponad 130 rolników, przetwórców żywności, handlowców oraz osób związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się ASF, m.in. doradcy rolni i weterynarze. Na zakończenie każdy z uczestników mógł spróbować dań przygotowanych przez lokalne Koło Gospodyń Wiejskich oraz każdy rolnik odebrał specjalny pakiet bioasekuracyjny sfinansowany przez Fundusz Promocji Mięsa Wieprzowego.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował na konferencji Janusz Ciesielski -  dyrektor Oddziału Terenowego w Łodzi.

Informacje z regionów