KOWR na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

KOWR na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie

W dniach 31 stycznia – 02 lutego 2020 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbyły się doroczne Centralne Targi Rolnicze.

Pierwszego dnia oficjalnego otwarcia targów dokonał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, który w swoim wystąpieniu wspomniał m.in. o dążeniu UE do modelu rolnictwa zrównoważonego, które pozytywnie oddziaływuje na przyrodę i otoczenie. Minister mówił również o potrzebie poprawy i dbania o jakość gleby i zasoby wody. Nawiązał także do toczącej się w UE dyskusji na temat Wspólnej Polityki Rolnej i działań resortu rolnictwa w kierunku wyrównania dopłat bezpośrednich.

Centralne Targi Rolnicze były dla zwiedzających okazją do poznania nowoczesnych produktów i rozwiązań technologicznych oferowanych przez firmy dla gospodarstw rolnych i branży spożywczej. Odbywały się pokazy maszyn i sprzętu rolniczego, oferowano środki do produkcji rolnej oraz różne usługi dla gospodarstw rolnych i mieszkańców wsi. W trakcie targów odbywały się konferencje i panele dyskusyjne, a dla przedsiębiorców zorganizowano spotkania biznesowe, na których mogli nawiązać kontakty handlowe z partnerami z kraju i z zagranicy. Wydarzeniu towarzyszyły również liczne atrakcje, m.in. „Strongman Agro” oraz festiwal youtuberów branży rolniczej „Agrocon”. Podczas targów wręczono nagrody „Złoty Żuraw Rolnictwa”, które przyznano wyróżniającym się produktom wystawianym na CTR. Odbyła się również uroczysta gala Plebiscytu „Mistrzowie Agro” w kategoriach: Rolnik Roku, Sołtys Roku, Sołectwo Roku, Gospodyni Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Roku.

Uczestnicy targów mogli odwiedzić wspólne stoisko Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Zainteresowani mogli na nim uzyskać bezpłatne informacje dotyczące realizowanych programów oraz zadawać pytania specjalistom z poszczególnych instytucji.

Informacje z regionów