KOWR dba o najmłodszych - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

KOWR dba o najmłodszych

W dniu 21 września br. dzięki nieodpłatnemu przekazaniu budynku przez KOWR na cele edukacyjne gminie Skępe odbyło się uroczyste otwarcie przedszkola „Pod lipami w Wiosce”

(…) Na końcu kasztanowej alei, Gdzie królują starodawne lipy, a jezioro wielkie tworzy zakole. W cieniu tych drzew dom piękny stoi, A w nim jeszcze piękniejsze przedszkole (…)

Przedszkole istnieje od końca lat czterdziestych. W swojej wieloletniej historii kilka krotnie zmieniało lokalizację.  Otwarcie nowej placówki odbyło się dzięki Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa w Bydgoszczy, który przekazał nieodpłatnie budynek na cele edukacyjne gminie Skępe. Inwestycja w najmłodszych zawsze się zwraca w postaci sukcesów i zdobywania szczytów przez nasze dzieci. Dlatego też OT KOWR dodatkowo ufundował upominki dla przedszkolaków, które wręczył Dyrektor Oddziału Terenowego KOWR w Bydgoszczy Stanisław Zimnicki.  Uroczyste otwarcie placówki zostało poprzedzone Mszą Świętą, w której również uczestniczył Dyrektor KOWR OT w Bydgoszczy. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością również Wicewojewoda Kujawsko –Pomorski Józef Ramlau.

OT Bydgoszcz

Informacje z regionów