Kościerzyński Dzień Ziemniaka - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Kościerzyński Dzień Ziemniaka

W dniu 15 września 2019 r. na terenie Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oddział w Kościerzynie odbyły się targi „Jesień w Polu i Ogrodzie – Kościerzyński Dzień Ziemniaka”.

Dzień ziemniaka w Kościerzynie jest cyklicznym wydarzeniem regionalnym, w którym uczestniczył  Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Łodzi. Na powierzchni wystawienniczej OT zorganizował stoisko informacyjno-promocyjne, gdzie uczestnicy wydarzenia mogli uzyskać informację na temat bieżących działań promocyjnych, realizowanych pod hasłem „Polska Smakuje”.

Pracownicy OT KOWR w Łodzi odpowiadali na szereg pytań dotyczących działalności KOWR. W wydarzeniu uczestniczyli Poseł na Sejm RP Marek Matuszewski, przedstawiciele lokalnego samorządu oraz instytucji sektora rolniczego. Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentowały szeroki wachlarz potraw na bazie ziemniaka. Potrawy te przypadły do gusty uczestnikom wydarzenia. Podczas wydarzenia odbyły się także pokazy kulinarne, liczne występy artystyczne oraz konkursy, a szczególnym zainteresowaniem cieszył się konkurs na „Najcięższą kościerzyńską pyrkę”.

Informacje z regionów