„Konne Wyścigi Długodystansowe – Białka Spring Race 2021” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

„Konne Wyścigi Długodystansowe – Białka Spring Race 2021”

W dniach 18 – 20 czerwca br. w Stadninie Koni Białka oraz terenach sąsiadujących należących do gminy Krasnystaw i Lasów Państwowych zorganizowane zostały Konne Wyścigi Długodystansowe „Białka Spring Race 2021”

Na starcie imprezy pojawiło się 27 koni z których 20 wzięło udział w krajowej części zawodów
na dystansach 20, 40 i 80 km, natomiast najdłuższy wyścig o długości 100 km z udziałem siedmiu koni miał charakter międzynarodowy.

Dla uczestników oraz ich koni na terenie stadniny przygotowane zostały miejsca w stajniach murowanych oraz letnich z pełnowymiarowymi boksami, dla samochodów i koniowozów wyznaczony został duży parking, a także strefa zielona przeznaczona na pole serwisowe

i miejsce do regeneracji.

Trasa została zabezpieczona przez jednostki Straży Pożarnej (OSP Gminy Krasnystaw), wraz
z mobilnymi zbiornikami do pojenia koni, co zostało bardzo dobrze przyjęte zarówno przez zawodników jak również ekipę sędziowską.

Mamy także zaszczyt poinformować że główny organizator zawodów Ludowy Klub Sportowy w Białce otrzymał rekomendacje na przeprowadzenie w 2022 roku Konnych Wyścigów Długodystansowych
w randze Mistrzostw Polski dla juniorów oraz MP dla młodych koni. Poniżej wyniki rozegranych zawodów:

 

Wyniki:

- 20 km (L): 1. Aleksandra Jabłońska (Egmej Gal), 2. Marta Kowalewska (Czasahir), 3. Marika Borowiec (Forteks)

- 40 km (P): Kacper Kostrzewa (Arto), 2. Dominika Stępniak (Wyżlica), 3. Patrycja Jaracz (Baron).

- 80 km (N): 1. Angelika Wojnowska (Modra), 2. Anna Kiekucka (Drager), Leszek Wygachiewicz (Olimp)

- 100 (CEI 1*): 1. Angelika Wojnowska (Ender BS), 2. Anna Kiełkucka (Empresso), 3. Viera Smolinska (Wilton)

Konkurs Ścigany (P2) 40 km: Leszek Wygachiewicz (Czak)

Best Condition (najlepszy koń zawodów) - Wilton pod Vierą Smolinska (właściciel Magdalena Głód – zawodniczka LKS Białka).

 

 

Sędziowie: Grażyna Kańka (sędzia główny), Lucia Starovecka, Magdalena Jabłońska, Magdalena Majchrzak – Puczyńska, Karolina Czarnik, Ewelina Kawalec, Vladimir Pazitny.

Komisja weterynaryjna: Jacek Kańka, Mateusz Hecold, Bernard Turek, Wojciech Piekałkiewicz.

Komisarze: Katarzyna Strzelec, Joanna Wierzbińska, Anna Cywińska.

Gospodarz toru: Artur Karczmarek. Wyniki: Łukasz Puczyński, Magdalena Głód.

 

Informacje z regionów