Konkurs wiedzy ekologicznej w Barzkowicach rozstrzygnięty - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Konkurs wiedzy ekologicznej w Barzkowicach rozstrzygnięty

W dniu 18 marca br. w siedzibie Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach odbyła się XIX edycja Konkursu Wiedzy Ekologicznej pn. „Ekologia niejedno ma imię”. Nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu oraz wyróżnionych uczniów przekazał Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie.

W konkursie, którego głównym celem było popularyzowanie wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego, ochrony środowiska oraz odnawialnych źródeł energii, uczestniczyli najlepsi uczniowie szkół ponadpodstawowych z woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego. Z powodu panującej pandemii zmagania uczniów przeniosły się całkowicie do internetu, co stanowiło nie lada wyzwanie organizacyjne.

Pomimo wyjątkowych warunków tegoroczna edycja zmagań została przeprowadzona w sposób perfekcyjny, a jury jak zwykle miało twardy orzech do zgryzienia. Po bardzo zaciętej rywalizacji wyłoniono trzech laureatów konkursu, którzy zdobyli największą liczbę punktów. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Walczak, uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich w Kołobrzegu. Miejsce drugie przypadło Marcelowi Bartczakowi z II L.O. w Szczecinie, natomiast trzecią lokatę wywalczyła Marta Gidyńska z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Pyrzycach.

Organizatorzy konkursu przyznali także trzy wyróżnienia. Dwa z nich przypadły uczniom Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie, które z początkiem tego roku zostało objęte kuratelą Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

OT Szczecin

Informacje z regionów