Konkurs „Smakowite wyzwanie na drugie śniadanie” w Olecku - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Konkurs „Smakowite wyzwanie na drugie śniadanie” w Olecku

15 listopada 2022 r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku odbył się konkurs kulinarny „Smakowite wyzwanie na drugie śniadanie”. Współorganizatorem konkursu był OT KOWR w Olsztynie. Celem konkursu było propagowanie zasad prawidłowego odżywiania oraz promocja krajowej żywności.

Do zmagań przystąpiło osiem dwuosobowych drużyn klas o profilu gastronomicznym i rolniczym. Wachlarz przygotowywanych dań był bardzo szeroki i komisja konkursowa miała trudne zadanie w ocenie przedstawianych potraw. Ostatecznie za najciekawsze i najsmaczniejsze drugie śniadanie komisja konkursowa uznała potrawę przygotowaną przez Julię Danilewicz i Kingę Gutowską. Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki od organizatorów, a zwycięzcy także atrakcyjne nagrody.

Podczas konkursu pracownicy Wydziału Rozwoju Rynków Rolnych OT KOWR w Olsztynie przeprowadzili dla uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku wykłady dotyczące promocji polskiej żywności oraz certyfikatów i oznaczeń żywności wysokiej jakości.

Organizatorami konkursu byli: Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Olecku, Zespołem Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku oraz Warmińsko-Mazurskim Stowarzyszeniem Higieny i Zdrowia Publicznego w Olsztynie.

 

OT Olsztyn

Informacje z regionów