Konkurs „Rolnik Pomorza i Kujaw 2021” rozstrzygnięty - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Konkurs „Rolnik Pomorza i Kujaw 2021” rozstrzygnięty

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, w dniu 5 marca br., odbyła się uroczysta gala XIX edycji konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw 2021”. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który był partnerem wydarzenia, reprezentowali Marcin Wroński, Zastępca Dyrektora Generalnego i Marek Witkowski, Zastępca Dyrektora OT Bydgoszcz.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego i Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W uroczystej gali uczestniczyli: rolnicy najlepszych gospodarstw rolnych, związków producenckich, firm i instytucji działających w branży roślinnej i hodowlanej. Rangę wydarzenia podniosła obecność m.in.: Jana Krzysztofa Ardanowskiego, posła na Sejm RP i przewodniczącego Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP, Ryszarda Bobera, senatora RP i Zastępcę Senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Józefa Łyczaka, senatora RP i Zastępcę Przewodniczącego Senackiej Komisji Środowiska.

Celem konkursu jest popularyzacja rolników na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, ich osiągnięć zawodowych i społecznych. Nagrody wręczane są w pięciu kategoriach: produkcja roślinna, zwierzęca, mleczarstwo i produkcja mleka, sadownictwo i ogrodnictwo oraz gospodarstwa wielkotowarowe. Najlepsi rolnicy z regionu otrzymali również odznaczenia państwowe oraz resortowe za szczególne zasługi na rzecz rozwoju rolnictwa.

 

Laureaci Grand Prix Konkursu  „Rolnik Pomorza i Kujaw 2021”

– produkcja roślinna:

Małgorzata i Robert Bryccy z Dziewierzewa, pow. nakielski,

Magdalena i Tomasz Domieraccy z miejscowości Mokre, pow. mogileński,

Agnieszka i Krzysztof Sulkowscy z Wierzniczki, pow. lipnowski;

– produkcja zwierzęca:

Paulina Gołaś-Młynarska i Grzegorz Młynarski z Kijewa, pow. inowrocławski;

– mleczarstwo i produkcja mleka:

Karol Bejger z Wilczewa, pow. golubsko-dobrzyński,

Barbara i Marcin Waruszewscy z Janówka, pow. brodnicki;

– sadownictwo i ogrodnictwo:

Małgorzata i Stanisław Wicińscy z Kurkocina, pow. wąbrzeski;

– gospodarstwa wielkotowarowe:

Agnieszka i Sławomir Niedbalscy z Jabłówka, pow. żniński.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa ufundował Nagrodę Specjalną Dyrektora Generalnego. Okolicznościowy puchar Justynie i Szymonowi Bogacz z miejscowości Stodoły wręczył Marcin Wroński.

Informacje z regionów