Konkurs pod hasłem „Wiejska kiełbasa z łódzkiego” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Konkurs pod hasłem „Wiejska kiełbasa z łódzkiego”

W dniu 13 maja br. w siedzibie Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się wręczenie nagród w konkursie „Wiejska kiełbasa z łódzkiego”

Konkurs „Wiejska kiełbasa z łódzkiego” został zorganizowany przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach przy współpracy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Łodzi i Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego im. prof. Wacława Dąbrowskiego w Łodzi.

Przypomnijmy, że konkurs polegał na przygotowaniu przez uczestników tradycyjnej kiełbasy wiejskiej wykonanej z własnych składników. Zaprezentowane kiełbasy, kusiły zapachem, wyglądem i zniewalały smakiem, co sprawiało, że jury konkursowe nie miało łatwego zadania. Jednak sprostali temu wyzwaniu.

Nagrody najlepszym producentom kiełbasy  wręczali, Przewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus, Poseł na Sejm RP Grzegorz Wojciechowski,   Dyrektor KOWR OT w Łodzi Janusz Ciesielski, Zastępca Dyrektora KOWR OT Łódź  Marek Sarwa, Dyrektor ŁODR zs.
w Bratoszewicach Kopera  i Dyrektor ŁODR  zs. w Bratoszewicach – Oddziału w Piotrkowie Trybunalskim Marian Jurek.

Laureaci konkursu zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Łodzi oraz  Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zs.w Bratoszewicach

Wyniki konkursu:

1. ORAF Sp. z o.o. (Rawa Mazowiecka)

2. Anna Bogusławska (gm. Opoczno)

3. NOSTERIA Sp. z o.o. (gm. Pajęczno)

Wyróżnienia otrzymali:

Jolanta Paprzycka (gm. Szczerców),

Wojciech Piotrowicz  (gm. Szadek),

Renata Hamczyk  (gm. Gorzkowice).

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Informacje z regionów