Konkurs pod hasłem „Wiejska kiełbasa z łódzkiego” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Konkurs pod hasłem „Wiejska kiełbasa z łódzkiego”

W dniu 23 marca br. w siedzibie Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Piotrkowie Trybunalskim odbył się II etap konkursu „Wiejska kiełbasa z łódzkiego”.

Konkurs pod hasłem „Wiejska kiełbasa z łódzkiego” zbliża się do finału. W dniu 23 marca br. w siedzibie Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Piotrkowie Trybunalskim odbył się II etap wydarzenia, w trakcie którego Komisja Konkursowa dokonała oceny tradycyjnej kiełbasy wiejskiej wykonanej z własnych składników, dostarczonej przez uczestników konkursu.

Podczas degustacji ocenione zostały wygląd i cechy zewnętrzne wyrobu, wygląd i cechy na przekroju oraz smak i zapach. W powołanej do oceny wyrobów Komisji Konkursowej zasiadł m.in. Janusz Ciesielski Dyrektor OT KOWR w Łodzi.

Zaprezentowane jury konkursowemu kiełbasy, kusiły zapachem, wyglądem i zniewalały smakiem, co sprawiało, że degustatorzy nie mieli łatwego zadania. Jednak sprostali temu wyzwaniu.

Laureatów konkursu poznamy 26.03.2021 roku. Zwycięzcy zostaną  uhonorowani nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Łodzi oraz Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach Oddział w Piotrkowie Trybunalskim.

OT w Łodzi

Informacje z regionów