Konkurs plastyczny w woj. warmińsko-mazurskim rozstrzygnięty - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Konkurs plastyczny w woj. warmińsko-mazurskim rozstrzygnięty

„Zdrowe, smaczne, kolorowe – kupuję produkty krajowe” pod takim tytułem odbył się konkurs plastyczny dla dzieci klas I-VI szkół podstawowych w województwie warmińsko-mazurskim

Celem konkursu było kształtowanie patriotyzmu konsumenckiego, budowanie świadomości zakupowej poprzez zwrócenie uwagi dzieci w wieku szkolnym na artykuły rolno-spożywcze wytworzone w Polsce z użyciem polskich surowców oraz podkreślenie znaczenia informacji zawartych na etykietach kupowanych produktów. 

Prace konkursowe można było przesyłać do 11 listopada. Łącznie wpłynęło 742 prace, w tym 492 w kategorii I-III i 250 w kategorii IV-VI.

Komisja miała niezwykle trudne zadanie. Wyobraźnia i talent dzieci niejednokrotnie pozytywnie zaskoczyły Komisję Konkursową.

Po długich obradach wyłoniono zwycięzców.

W kategorii I-III:

I miejsce – Jakub Rojewski  z klasy 2 Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Króla Władysława Jagiełły w Działdowie,

II miejsce - Jan Golmanowski z klasy 3 Szkoły Podstawowej w Skarlinie,

III miejsce -  Lena Krych z klasy 3 Szkoły Podstawowej nr 18 im. Orła Białego w Olsztynie,

W kategorii IV-VI:

I miejsce -  Laura Bielska z klasy 6 Szkoły Podstawowej w Zwierzewie,

II miejsce - Michał Zyśk z klasy 4 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dąbrowach,

III miejsce - Michał Matelak z klasy 6 Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach.

Jednocześnie ze względu na bardzo duże zainteresowanie konkursem oraz bardzo wyrównany poziom złożonych prac przyznane zostały również wyróżnienia.

W kategorii I-III:

Karolina Gajkowska z klasy 1 Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilonie,

Norbert Żuralski z klasy 3 Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie,

Oliwia Brzostek z klasy 3 Szkoły Podstawowej w Windzie.

W kategorii IV-VI:

Wiktoria Pawelec z klasy 6 Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach,

Zofia Dolińska z klasy 4 Szkoły Podstawowej nr 3 w Pasłęku,

Agata Piątek z klasy 6 Szkoły Podstawowej Nr 4 w Ornecie.

Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

OT Olsztyn

Informacje z regionów