Konkurs orki w Zespole Szkół CKR w Dobrocinie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Konkurs orki w Zespole Szkół CKR w Dobrocinie

11 października br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie w woj. warmińsko – mazurskim odbył się konkurs orki. Do rywalizacji zgłosiła się młodzież z pięciu szkół rolniczych z terenu całego województwa.

Konkurs miał na celu promowanie zasad prawidłowego wykonania orki przy prawidłowym i efektywnym wykorzystaniu sprzętu. Dawał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w procesie kształcenia zawodowego i wymiany doświadczeń praktycznych. Konkurs ma również motywować młodzież aby w procesie edukacji zawsze dążyła do bycia najlepszym.

W trakcie zmagań uczestników dopingowali: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Zbigniew Babalski, przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji działających na rzecz rolnictwa. Podczas wydarzenia Dyrektora Generalnego KOWR Grzegorza Piętę reprezentował Grzegorz Kierozalski Dyrektor OT w Olsztynie, który zwycięzcom konkursu złożył gratulacje i wręczył puchary oraz drobne nagrody niespodzianki. W czasie konkursu na stoisku promocyjnym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa młodzież mogła uzyskać informacje o funkcjonowaniu portalu „Polska smakuje” oraz mechanizmach Wspólnej Polityki Rolnej i krajowych, administrowanych przez KOWR.

Informacje z regionów