Konkurs „Kierunek lubelskie krajobrazy” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Konkurs „Kierunek lubelskie krajobrazy”

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zaprasza wszystkich chętnych dorosłych oraz dzieci do udziału w ogólnopolskim konkursie „Kierunek lubelskie krajobrazy”.

Jest to projekt edukacyjno-promocyjny, mający za zadanie zwrócenie uwagi na walory przyrodnicze naszego regionu realizowany w czterech kategoriach konkursowych:

  1. „Poleski Park Narodowy”
  2. „Roztoczański Park Narodowy”
  3. „Lubelskie Parki Krajobrazowe”
  4. „Lubelskie pszczoły i pasieki” – z racji realizowanej obecnie przez Urząd kampanii „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”.

Zamierzeniem przedsięwzięcia jest promocja potencjału przyrodniczego naszego regionu, edukacja ekologiczna mieszkańców oraz turystów odwiedzających parki narodowe i krajobrazowe zlokalizowane w granicach województwa lubelskiego, a także  inspirowanie ich do działań na rzecz ochrony środowiska. 

Żeby wziąć udział w konkursie należy, zrobić zdjęcie odzwierciedlające piękno tutejszej przyrody. Warunkiem jest by zdjęcia były wykonane w okresie wakacyjnym, w terminie . Natomiast będzie je można zgłaszać jeszcze do 7 września. Każda osoba biorąca udział w konkursie może zgłosić maksymalnie po trzy fotografie w każdej z kategorii konkursowych. Fotografie mogą być wykonane zarówno w technice kolorowej, jak i czarno-białej.

Najprostszą formą zgłoszenia jest wypełnienie elektronicznej karty i oświadczeń dostępnych na stronie internetowej www.lubelskie.pl/srodowisko. Przewidziana jest również możliwość przesłania zgłoszenia pocztą tradycyjną. Wybrane prace będą publikowane na Instagramie smakuj_lubelskie.

Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Środowiska Michał Woś.

Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie i życzymy udanej zabawy!

O szczegółach konkursu dowiesz się  tutaj: https://www.lubelskie.pl/srodowisko/.

 

OT w Lublinie

Informacje z regionów