Kongres: Programy rządowej na rzecz polskiej wsi i „Słodkie Smaki” w Grudziądzu - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Kongres: Programy rządowej na rzecz polskiej wsi i „Słodkie Smaki” w Grudziądzu

9 października br. w Grudziądzu odbyło się kolejne spotkanie w ramach Kongresu pn. „Programy rządowe na rzecz polskiej wsi”, który jest realizowany z inicjatywy Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju przy wsparciu Ministerstwa Środowiska oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na spotkaniu obecna była Pani Anna Gembicka Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Innowacji i Rozwoju.

Głównym celem ww. wydarzenia jest promocja regionalnej żywności opartej
na lokalnych i tradycyjnych produktach. W ramach spotkania odbył się konkurs kulinarny pn. „Słodkie Smaki Regionów”. Gospodynie miały za zadanie przygotować regionalny deser, nawiązujący do tradycji regionu. O cenne nagrody ufundowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa walczyło 7 Kół Gospodyń Wiejskich.

I miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich Stowarzyszenie „Aktywna Wieś Słup”, które przygotowało deser pn. „Szarlotka w szkle ”, II miejsce wywalczyło Koło Gospodyń Wiejskich Rywałdzianki za „Truskawkową Poezję”, a miejsce III
za przygotowanie „Babeczek piernikowych” uzyskało Koło Gospodyń Wiejskich
„Babki z klasą” z Paparzyna.

Podczas spotkania odbył się również cykl wykładów przeprowadzony przez przedstawicieli Ministerstwa Środowiska i Krajowej Administracji Skarbowej podczas których Panie z KGW mogły pogłębić wiedzę na temat programów rządowych tj. „Czyste Powietrze”, „Mój Prąd” czy „Agroenergia” oraz możliwości pozyskiwania funduszy na prowadzenie inicjatyw, jak również rozliczania się z nich. Ponadto przedstawiciel KOWR przedstawił prezentację na temat rejestracji produktu regionalnego.

Informacje z regionów