Konferencja „Miasto-Wieś. Relacje zrównoważonego rozwoju” w Olsztynie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Konferencja „Miasto-Wieś. Relacje zrównoważonego rozwoju” w Olsztynie

W dniu 9 października br. na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyła się konferencja „Miasto-Wieś. Relacje zrównoważonego rozwoju”. Wydarzenie wpisuje się w ogólnopolski cykl działań promujących ekonomię wartości Open Eyes Economy on Tour.

Podczas konferencji omawiano zagadnienia dotyczące problematyki relacji miasto-wieś w kontekście kierunków rozwoju małych miast i obszarów wiejskich.

Uczestnikami wydarzenia byli m.in.: posłowie z Warmii i Mazur Jerzy Antoni Gosiewski oraz Andrzej Maciejewski, przedstawiciele władz samorządowych z marszałkiem województwa Gustawem Markiem Brzezinem na czele, przedstawiciele świata nauki jak również instytucji związanych z rolnictwem. Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Grzegorza Piętę reprezentował podczas wydarzenia Grzegorz Kierozalski Dyrektor Oddziału Terenowego w Olsztynie.

Konferencja była doskonałą okazją do promocji polskich produktów żywnościowych w ramach „Polska smakuje” oraz znaku „Produkt Polski”. W czasie spotkania na stoisku promocyjnym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa uczestnicy mogli uzyskać informacje o funkcjonowaniu portalu „Polska smakuje” oraz skosztować pysznych jabłek z warmińsko-mazurskich sadów.

Informacje z regionów