Kiermasz Wielkanocny z udziałem OT KOWR w Krakowie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Kiermasz Wielkanocny z udziałem OT KOWR w Krakowie

W dniu 12 marca br. od godziny 9.00 do 13.00 przy Urzędzie Gminy Wielka Wieś w Szycach odbył się Kiermasz Wielkanocny z udziałem Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie.

W Kiermaszu Wielkanocnym uczestniczyło ponad 50 wystawców, którzy w swojej ofercie mieli produkty tradycyjne, regionalne i lokalne. Na straganach nie  zabrakło chleba z lokalnych piekarni, sera od okolicznych hodowców krów i kóz, wina z miejscowych winnic oraz owoców i warzyw z pobliskich pól i sadów. W kiermaszu uczestniczyły także Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały gotowe potrawy, m.in. pierogi czy żurek oraz ciasta, w tym przepyszny sernik.

Bogata była również oferta rękodzielnictwa, w tym związanego z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi: stroików oraz ozdób świątecznych. W trakcie Kiermaszu dzieci mogły skorzystać z warsztatów tradycyjnego przygotowania Palm Wielkanocnych. Mieszkanki Ukrainy od kilku tygodni przebywające na terenie gminy Wielka Wieś   przybliżyły  odwiedzającym ukraińskie tradycje wielkanocne.

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie w trakcie targów zorganizował stoisko, na którym pracownicy informowali o zaletach kupowania żywności lokalnej, regionalnej i tradycyjne, a także o mechanizmach realizowanych przez KOWR.

OT Kraków

Informacje z regionów